Začátek sezóny v růžovo-bílých barvách

Pomalu se nám již rozjíždí česká sezóna 2017, avšak naše barvy byly k vidění již od ledna, a to na italských drahách.
Prvním koněm, který se vydal do boje, byl čtyřletý Epoch. Jeho první start se uskutečnil v Trevisu, kde se zúčastnil proutek na 3500m a byl vedený ž. Janem Kratochvílem. Dostih začal na zadních pozicích. Po půlce dostihu však začal ztrácet na hlavní skupinu a byl žokejem zastaven. (video)
Po skoro třech týdnech jsme se do Trevisa vrátili. Tentokrát dostih čekal na Le Cirqua, který pokračoval ve své zimní sezóně. Nastoupil na start dostihu, který byl handicapem na 3500m a vedl ho ž. Jan Kratochvíl. Le Cirque odstartoval na chvostu pole a v půlce dostihu se začal dostávat mezi své soupeře. Nakonec ale neměl v cílové rovině tolik potřebných sil a musel se spokojit se 4. místem. (video)
Na dostihovou dráhu se vrátil také Abbot Grey, jehož poslední start byl v prosincové Pise. A právě v Pise se představil i tentokrát, a to v dostihu steeplechase crosscountry na 3000m v sedle s ž. Josefem Váňou mladším. Odstartoval na první pozici, kterou si udržel skoro celý dostih. Až před obloukem před cílovou rovinou ho tři jeho soupeři předjeli. V cílové rovině nakonec podlehl i čtvrtému soupeři a zbylo na něj 5. místo. (video)
Na scénu se však vrátil Le Cirque, jehož kroky vedly do Trevisa. Dostih absolvoval v zadní části, kde zůstal až do závěrečné fáze dostihu. V oblouku před cílovou rovinou se již posouval směrem k čelu a v cílové rovině ještě dokázal zrychlit. Cílem proběhl jako vítěz a stal se tak prvním letošním vítězným koněm nesoucí naše stájové barvy! (video)
Čas rychle uběhl a nám se pomalu rozbíhá tuzemská sezóna. Při druhém chuchelském odpoledni se představil Epoch, který se vrátil do rovinových dostihů. V dostihu třetí kategorie na 1200m ho vedl žokej Bauyrzhan Murzabayev. Epoch předvedl skvělý výkon, když celý dostih odběhl na předních pozicích. Nakonec mu u cílové podkovy jen o půl délky uteklo třetí místo, tudíž se musel spokojit se 4. místem. (video)