Sezóna 2016

Minulá sezóna pro nás byla již čtvrtým aktivním rokem na českém turfu. Stejně jako rok předtím jsme se účastnili jak rovinových dostihů, tak překážkových. Dohromady se naše růžovo-bílé barvy představili publiku celkem 55-krát, z čehož jsme 10-krát zvítězili. Jezdili jsme také porovnávat síly do ciziny, odkud jsme se vraceli jak s úspěchy, tak s velmi cennými zkušenostmi.
Prvním koněm, který v loňském roce vyběhl byl Journey, jehož první kroky vedly do italské Pisy, kde získal 3. místo. I jeho další starty se odehrály v Itálii, kde v Trevisu dokončil čtvrtý. Dvakrát po sobě se představil na meránské dráze, kde jednou dokončil v rychlém dostihu na 4. místě, a následně byl v dostihu zastaven. Sezónu ukončil v červencových Kolesách, kde se mu v dostihu nedařilo a skončil v poli poražených.
Le Cirque se v loňském roce poprvé setkal s italskou konkurencí, kde na konci února absolvoval dostih přes proutěné překážky, a to v Trevisu, kde dokončil čtvrtý. Představil se zde i o dva týdny déle, kdy poprvé v životě proběhl cílem jako vítěz. Jeho další cesta vedla přes Miláno, kde získal páté místo a následně i vítězství. Jako další okusil nástrahy meránské dráhy a přivezl páté místo. Do Merána se vrátil, čekal ho dostih kategorie Gr. II, kde získal skvělé 3. místo. V říjnu opět lehce vyhrál v Milánu, odkud přivezl také i třetí pozici. Jeho poslední loňský start se uskutečnil ve francouzském Cagnes-Sur-Mer, kde se ctí dokončil osmý.
Překážkovou trasou se vydal také Sundara, jehož první start sezóny bylo vízětství v Lysé nad Labem při Prvomájové steeplechase následované vítězstvím v Mostě. Uprostřed června se představil v národní listed v Pardubicích, kde získal 4. místo. I Sundara se vydal na francouzskou dráhu, a to do Vittelu, odkud si přivezl skvělé druhé místo, které přivezl také z chuchleského Zlatého poháru. Sezónu zakončil den před Velkou pardubickou třetím místem ve Stříbrné trofeji.
Loňská sezóna byla poslední pro Cross Ice, který se nejdříve představil na začátku května v Pardubicích, odkud si odvezl sedmou pozici a následně byl v Pardubicích zastaven.
Jeden dostih si v loňské sezóně odběhl Abbot Grey, který se představil v crosscountry v Pise, kde skončil na 5. místě.
První rovinový start měl na svědomí Hudson Canyon, který se představil ve Velké Chuchli a přivezl devátou pozici. Následně se představil také v Karlových Varech a Mostě, když se při každém startu zlepšoval. Ve Varech získal sedmé místo a v Mostě doběhl čtvrtý. Na konci sezóny si odbyl debut nad skoky v Kolesách nad Labem a dokončil na 5. místě.
Ve stejný den jako Hudson se představil také Timekeeper. V jeho prvním startu se nepředvedl v nejlepším světle, když dokončil devátý, ale hned při další příležitosti velmi lehce zvítězil. Následovala pro něj předzkouška do Derby, Velká červnová cena, ve které si zopakoval vítězství z předešlého měsíce. Na konci června se konalo České Derby a Timekeeper nechyběl na jeho startu. Výsledek dostihu ale nebyl takový, jak by si ho někdo mohl představovat, když dokončil devátý. Druhou šanci ale získal v Derby slovenském, které se pro něj stalo vítězným! Obhájil tak vítězství Touch of Genia z loňského roku. Na konci srpna se zúčastnil i St. Legeru, kde se mu ale nedařilo a dokončil osmý a sezónu zakončil šestým místem z bratislavské listed.
Epochovi se v loňském roku příliš nedařilo. Jeho nejlepším výsledkem bylo třetí místo ze slušovického sprintu z konce října. Do sezóny vstoupil osmým místem v Chuchli, následovaným 12. místem rovněž z Chuchle. V půlce sezóny si odbyl debut nad překážkami, ale do cíle se po zadržení nedostal, stejně jako na konci sezóny v Cagnes-Sur-Mer.
Hvězda roku 2015, Touch of Genius, se na svůj první start vydal do Milána, kde získal jisté vítězství. Do Milána se vrátil, když se zúčastnil dostihu kategorie Gr. II a získal čtvrté místo. Ke konci června se vydal do francouzského Chantilly, kde v tamní listed dokončil devátý. Sezónu zakončil třetím místem v listed dostihu v Bratislavě při Derby-dni.
Na prvního máje zahájil sezónu Tamarind Cove, měl také velmi úspěšný rok 2015. První dva dostihy odběhl v Milánu, kde se zúčastnil jak listed, tak grupy III a získal čtvrté a třetí místo. I jeho cesta vedla přes Chantilly, kde rovněž v grupě III získal cenné čtvrté místo. Následně po boji vyhrál při bratislavském derby-dni. Osmé místo přivezl z německého Hoppergartenu a sedmé z chuchelské Velké ceny Prahy. Jeho posledním startem bylo desáté místo ze dne EJC.