Novinky za uplynulý čtvrt rok

Po dlouhé době Vám zase přinášíme novinky z růžovo-bíle stáje. Sezóna je v plném poudu a naše stáj má za sebou už pár úspěchů. V prvním dubnovém víkendu se do italského Trevisa vydal čtyřletý JOURNEY, který se v dostihu na 3000 metrů (stch), umístil na čtvrtém místě. V dalším víkendu jel do Milána čtyřletý valach LE CIRQUE, který v proutěných překážkách na 3600 metrů, dojel na pátém místě. Velké obsazení růžovo-bílých barev přijelo další dubnový víkend do pražské Velké Chuchle, kde startovala tříletá kobyla TIALINE v jedničkovém dostihu na 1400 metrů, ale umístila se až na dvanáctém místě. V dalším dostihu se představil tříletý HUDSON CANYON, také v rovině na 1400 metrů, tentokrát třetí kategorie, který skončil na devátém místě. V ten samý den byl posledním startujícím TIMEKEEPER, který doběhl v trojkovém dostihu na 2200 metrů, na devátém místě. O týden později v Chuchli startoval tříletý EPOCH, který v rovině na 1400 metrů, doběhl na osmém místě. Na přelomu dubna a května startovali tři svěřenci stáje v České republice a v Itálii. Do italského Milána odjel poprvé za hranice TOUCH OF GENIUS, který předvedl neskutečný závěr dostihu na 2800 metrů a pod vedením italského žokeje, dostih vyhrál. Na cestu se s ním také vydal TAMARIND COVE, který pod vedením stejného žokeje, doběhl v rovině dlouhé1600 metrů na čtvrtém místě. V Lysé nad Labem startoval SUNDARA v proutěných překážkách na 3000 metrů a po zimním odpočinku u majitelů, kde nabral síly, zvítězil. O týden později se na své oblíbené závodiště v Pardubicích, vydal pětiletý CROSS ICE, kterého po zimě trápí zdravotní problémy. Cross ve trojkovém steeplechase dostihu na 3500 metrů doběhl na sedmém místě. Následující den se ve Velké Chuchli představili dva polobratři TIMEKEEPER a EPOCH ve stejném dostihu na 2200 metrů. TIMEKEEPER zabojoval a doběhl na prvním místě. EPOCH ztratil v závěru síly a doběhl na dvanáctém místě. Do Mostu se vydal SUNDARA a HUDSON CANYON, kde se SUNDARA znovu předvedl a dostih dlouhý 3300 metrů, vyhrál. HUDSON CANYON si také nevedl špatně a skončil na čtvrtém místě, v rovině dlouhé 1800 metrů. V posledních dvou květnových víkendech se růžovo-bílý dres oblékal na italských závodištích. Nejprve odcestoval JOURNEY a na dráze dlouhé 3550 metrů se umístil na skvělém čtvrtém místě. O týden později do Milána odjel TOUCH OF GENIUS a TAMARIND COVE. Počasí těmto dvěma svěřencům nepřálo, ale i přes to ukázali, že jsou bojovníci. TAMARIND COVE doběhl v rovině na 1600 metrů, Gd-3, na třetím místě a TOUCH OF GENIUS v dlouhém a těžkém dostihu na 2400 metrů, Gd-2, na čtvrtém místě. První červnovou neděli se ve Velké Chuchli představil znovu TIMEKEEPER, který v závěru dostihu sebral své síly a celý dostih ovládl.

V tomto dlouhém článku jsme shrnuli uplynulý čtvrt rok naší stáje na dostihových závodištích. Dnes startoval v italském Meranu JOURNEY, který se postavil na dráhu dlouhou 3800 metrů, ale byl ž. Janem Kratochvílem, zadržen. Za dva týdny se podíváme s TOUCH OF GENIEM a TAMARIND COVEM do Milána a ve čtvrtek 23. června, bude TIMEKEEPER startovat vrámci 96. ročníku Mercedes-Benz českého Derby.

Novinky se neudály jen na dostizích, ale také přímo na statku v Českém ráji. Dnes v dopoledních hodinách přivedla samice lamy alpaky Rozárka na svět krásného, sněhově bílého samce Antonia. Majitelka stáje Jana Dufková dostala ke svému životnímu jubileu 50 kuřátek. Oslík Berry už je znovu zpět ve stádu svých holek a s osličkou Bělou se znovu pokouší o malého oslíka. Ze statku čiší nepopsatelné množství energie, lásky mezi lidmi i zvířatky a všichni si užíváme příchodu léta. Ani tři sportovní koně ve stáji jen tak nelení. Batida de Coco po náročné jarní přípravě, kdy se s dcerou majitelů Barborou pilně připravovaly na zkoušky ZZVJ v Hradišťku u Sadské, dál trénuje a holky spolu jezdí po oficiálních závodech. Mají na svém  kontě krásná dvě první místa z Libereckých závodů, první místo z Hořic u Hradce Králové a také páté a sedmé místo. Apollodorus a Candy Bay se mají také skvěle, jsou v plném tréinku a všechna zvířátka jsou obklopována jen tou největší péčí a láskou. S příchodem léta nastane více času, abychom se zase věnovali našim stránkám. Nejvíce jsme aktivní na Facebookové stránce, kde najdete aktuální novinky každý týden.