Závodní koně

Závodní koně v tréninku u pana Josefa Váni

 

Journey

Journey

Journey Germany

Valach, narozen: 13. 3. 2012

Otec: Shirocco Germany

Matka: Jukashi Germany

Kariéra: V barvách naší stáje Statek Blata Český ráj si dvouapůlletý Journey odběhl svůj první dostih neregistrovaných koní a dokončil čtvrtý. V roce 2015 sedmkrát vyzkoušel dráhu v cizině. Celou sezónu čekal na vítězství, které nakonec nepřišlo. Získal ale cenné zkušenosti. Nejlepším výsledkem bylo druhé místo z Trevisa a rovněž druhé místo z Merána, získané v půli sezóny. Následnou sezón měl kratší. Získal třetí místo z Pisy, dvě čtvrtá místa z Trevisa a Merána. Na závěr sezóny ho potkaly dva nevydařené starty v Meránu a Kolesách.

Sundara Ireland

Sundara

Sundara

Valach, narozen: 25.4. 2011

Otec: Galileo Ireland

Matka: Saoire United-kingdom

Kariéra : Po měsíčním působení ve stáji p. Váni si Sundara odběhl svůj první dostih v proutěných překážkách na  3 200 m v Pardubicích. V tomto závodě bojoval o první místo, avšak zkušený vítěz ho předběhl o půlku koňské délky a Sundara dojel na druhém místě. V rámci Velké pardubické se Sundara zůčastnil Zlaté spony tříletých, ve které se umístil na šesté příčce. V roce 2015 se majitel s trenérem rozhodli, že Sundaru vrátí zpět na rovinu a zdá se, že i jemu se zde líbí více. Nejprve odstartoval 10. května s žokejkou Martinou Havelkovou v dostihu na 2400 m a skončil na šestém místě, pak ale pod vedením žokeje Jana Vernera odstartoval na závodišti v Mostě na 2400 m a tentokrát už ostatním utekl o jedenáct koňských délek, jasně zvítězil a dosáhl obdivuhodného času 2:29,79. V rámci 95. ročníku MERCEDES-BENZ ČESKÉHO DERBY se hned po hlavním dostihu celého dne postavil Sundara na start proti naprosté elitě, kterým je například loňský vítěz Derby, kůň Aztek. Celé tempo dostihu bylo pomalé, a proto se Sundarovi pod vedením žokeje Jaromíra Vernera v cílové rovině těžce rozjíždělo a skončil na čtvrtém místě. V rámci 23. Slovenského derby dne se postavil Sundara na start s číslem jedna pod vedením žokeje Jana Vernera v rovině na 2600 metrů, kde skončil na šestém místě.

Cross Ice Ireland

Cross Ice

Cross Ice

Valach, narozen: 1. 3. 2010

Otec: Montjeu Ireland

Matka: Soft Ice Ireland

Cross Ice ze zdravotních důvodů ukončil svou dostihovou kariéru a byl darován do dobrých rukou do sportu.

 

 

 

 

Abbot Grey Ireland

Abbot Grey

Abbot Grey

Valach, narozen: 29. 4. 2009

Otec: Presenting United-kingdom

Matka: Revelate Ireland

Kariéra: Abbot Grey přišel k nám do stáje na jaře roku 2014 a na dráhu se poprvé postavil v červnu v Lysé nad Labem a skončil třetí. Následně se na dráho vydával velmi opatrně a získával zkušenosti jak v Pardubicích, tak v Pise, odkud si odvezl páté a třetí místo.

Touch of Genius Ireland

Hřebec, narozen: 22.2.2012

Matka: Festoso Ireland

Otec: Galileo Ireland

Touch of Genius

Touch of Genius

Kariéra: Touch of Geinus poprvé reprezentoval naši stáj 25. dubna 2015 v Karlových Varech pod vedením žokeje Jaromíra Šafáře na 2000 m, kde skončil na krásném třetím místě. Dále se na dráhu vydal znovu se stejným žokejem ještě dvakrát a to 10. května 2015 v pražské Velké Chuchli, kde jasně a působivě zvítězil o 7 délek.Do třetice si zajel 31.5.2015 také v pražské Chuchli rovinu jedničkové kategorie na 2245 metrů a umístil se na 4 místě. Dne 21. června 2015 v pražské Velké Chuchli potvrdil Touch of Genius své předpoklady a vyhrál 95. ročník MERCEDES-BENZ ČESKÉHO DERBY pod vedením žokeje Jaromíra Šafáře.  GRATULUJEME! Svou kvalitu dokázal ukázat Touch of Genius také v rámci 23. Slovenského derby v rovině na 2400 metrů, opět s žokejem J. Šaféřem, kde hlavní dostih ovládl a stal se čtvrtým vítězem Českého i Slovenského derby.

 

Tamarind Cove Ireland

Valach, narozen: 20.4.2012

Tamarind Cove

Tamarind Cove

Matka: Saoire United-kingdom

Otec: Galileo Ireland vlastní bratr Sundary!

Kariéra: Tamarind Cove se na dostihové závodiště vydal již čtyřikrát, pokaždé do pražské Velké Chuchle. Nejprve dne 5. dubna 2015, kde se ve svém prvním dostihu v životě na 1600 m v sedle s žokejem J. Šafářem umístil na třetí příčce. Dále s již jmenovaným žokejem startoval dne 19. dubna 2015 na 1400 m, kde skonči na čtvrtém místě. Dne 10. května 2015 převedl neskutečný výkon ve Velké květnové ceně na 1600 m , kde o délku za vítězem skončil na krásném druhém místě a dne 31. května 2015 v sedle s žokejem Janem Vernerem změřil své síly s polobratrem Touch of Geniem, kde skončil těsně za ním na páté příčce. Tamarind Cove se v rámci 95. ročníku MERCEDES-BENZ ČESKÉHO DERBY umístil na překrásném třetím místě pod vedením žokeje Jana Vernera. I Tamarind Cove zavítal na slovenské závodiště 19. července 2015 v rovině na 1600 metrů s žokejem Jaromírem Šafářem, ale na své stříbrné nebo zlaté umístění si ještě počká, skončil na bronzovém místě.

 

Le Cirque Ireland

Le Cirque

Le Cirque

Valach, narozen: 6.3.2012

Matka: Latin Love Ireland

Otec: Galileo Ireland

Kariéra: Le Cirque se na dostihovou dráhu poprvé podíval v pražské Velké Chuchli v dostihu na 1600 m pod vedením žokeje Jana Vernera, kde se umístil na páté příčce. O týden později 19. dubna 2015 se znovu vydal na stejné místo se stejným žokejem v dostihu na 1400 m, ale tentokrát skončil až na desáté příčce. V květnu 2015 se postavil do dostihu na 2000m na závodišti v Mostě, kde se umístil v rovině první kategorie na čtvrté příčce. V průběhu zimní přípravy se u Le Cirqua projevily drobné zdravotní komplikace. V rámci dospívání se projevily znovu po závodě v Mostě a následně se majitelka s trenérem dohodli Le Cirqua vykastrovat tak, aby byl připraven na druhou část dostihové sezóny. Znovu se Le Cirque po dlouhé době ukázal v dostihový den v Kolesách v rovině na 1600 metrů pod vedením žokeje Jiřího Chaloupky a skončil na krásné třetí příčce.

 Aeneas Ireland

Aeneas

Aeneas

Hřebec, narozen: 6.4.2014

Matka: Bonheur Ireland

Otec: Galileo Ireland

Kariéra: Hřebec po úspěšném plemeníku Galileovi se letos představil zatím dvakrát, když debutoval třetím místem na lysolabské dráze. Následně se umístil na čtvrtém místě v dostihu na 2000m (III.kat) v Karlových Varch.

 

 

 

 

Forever Dry Germany

Forever Dry

Forever Dry

Hřebec, narozen: 17.4.2015

Matka: Forever Beauty Germany

Otec: Jukebox Jury Germany

 

 

 

 

Mahe King Germany

Mahe King

Mahe King

Hřebec, narozen: 14.5.2015

Matka: Mrs Summersby Ireland

Otec: Adlerflug Germany

 

 

 

 

 

 

Timekeeper Ireland

Timekeeper

Timekeeper

Valach, narozen: 15.1.2013

Matka: Looking Back Ireland

Otec: Galileo Ireland

 

 

 

 

Závodní koně v tréninku u pana Tomáše Váni

Epoch Ireland

Epoch

Epoch

Valach, narozen: 2.5.2013

Matka: Soneva united-states

Otec: Oasis Dream United-kingdom