Hattrick v Lysé

Prodloužený víkend zakončený na lysolabském závodišti byl pro nás velmi přínosným. Nejen, že jsme si vyzkoušeli, jaké to je být na místě pořadatele dostihového dne, ale i našim koním se v tamním rodinném prostředí velmi líbilo.
Počasí nám ale neslibovalo nic pěkného. V předpovědích nás strašili se sněhem a velmi nízkými teplotami, a to i přes to, že tomu není tak dlouho, kdy jsme měli skoro letní počasí. Nakonec se sice sníh Lysé vyhl, za to vše ostatní ne. Panovaly nízké teploty, pršelo a v jednu chvíli na nás padaly i kroupy.
Dostihový den začal ve 13:00 startem čtyřletého Epocha. Epoch měl start v nohách z minulé neděle, kdy se umístil na krásném čtvrtém místě a přišel mu vhod. Hned po startu byl poslán na vedoucí pozici, kterou si udržel velmi dlouho a na začátku cílové roviny to vypadalo, že si běží pro své první životní vítězství. Nakonec ho ale těsně před cílem porazil Chuan Che a Epoch se musel spokojit se skvělým 2. místem.
Druhým našim reprezentantem byl debutující Aeneas, který do dostihu nastupoval jako desetinový favorit, stejně jako Epoch. Ten odstartoval na průběžné druhé pozici za trénikovým kolegou Flames of Horeb. V půlce dostihu se posunul na třetí pozici, kterou si udržel až k cílovému sloupku. Jeho zasvěcení do dostihového světa tak sice neproběhlo podle představy sázkařů, ale všechno má svůj čas a my se velmi těšíme na jeho další starty.
Do následujícího dostihu odstartoval rovněž v roli favorita Tamarind Cove. Stejně jako Epoch se hned po startu ujal vedení. V cílové rovině ho chvíli ohrožoval Montjeu Third, avšak Tamarind Cove si první pozici udržel a dostih vyhrál s výrokem jistě o dvě délky.
První start sezóny si odbyl také Timekeeper, kterého v dostihu potkal právě velmi vydatný déšť. Hned po startu se stejně jako jeho kolegové usídlil na špici pole a prvenství si udržel až k cílovému sloupku. Jeho vstup do sezóny tak začal na výbornou lehkým vítězstvím o čtyři délky. Jeho i ostatní naše zástupce v rovinách vedl žokej Václav Janáček.
Do hlavního dostihu dne, Velikonoční steeplechase Statek Blata Český ráj, odstartovali Sundara s ž. Janem Kratochvílem. Společně odstartovali v zadní části pole, ale před půlkou dostihu se posunuli do předních pozic a následně se ujal vedení dostihu. Do cílové roviny cválal s několika délkovým náskokem, který si pohodlně udržel až k cílovému sloupku.
Pro nás se tak v tento den zrodila tři vítězství a přesto, že počasí dostihovému mítinku nepřálo, nám napršelo štěstí. Všem děkujeme za přízeň a doufáme, že i přes déšť a zimu jste si Velikonoční pondělí užili!

Dekorování