Dostihový den v Lysé nad Labem

Již toto pondělí se poprvé otevřou brány lysolabského závodiště, kde se koná námi pořádaný dostihový den! Hlavním dostihem je Velikonoční steeplechase Statek Blata Český ráj na 3700m, první kategorie. Za barvy naší stáje se představí šestiletý Sundara. Jeho poslední start se odehrál den před Velkou pardubickou, kde ve Stříbrné trofeji získal cenné 3. místo. I tentokrát ho dostihem provede ž. Jan Kratochvíl, který byl jeho partnerem i při posledních třech startech. Společně dokázali v loňském roce jednou zvítězit, a to právě na dráze v Lysé nad Labem při Prvomájové steeplechase.
Jednou z hvězd při pondělním mítinku bude čtyřletý Timekeeper, který má na svém kontě nádherné vítězství ze Slovenského derby a na prvním místě proběhl cílem také ve dvou dostizích ve Velké Chuchli na začátku sezóny. Stejně jako při Slovenském derby bude mít v sedle ž. Václava Janáčka. Timekeeper se představí v pátém dostihu, rovině třetí kategorie na 2200m.
Startovní listina čítá také jméno derby-účastníka Tamarind Cova, který má na svém kontě právě třetí místo z Českého derby z roku 2015. Ve své kariéře získal již mnoho zkušeností i z ciziny, kde doběhl například třetí v grupě 3 v Milánu nebo čtvrtý ve francouzském Chantilly. Do jeho sedla usedne ž. Václav Janáček a společně se vydají na start čtvrtého dostihu (rovina, III.kat, na 1700m).
Minulou neděli se v Chuchli rozběhl Epoch, jehož čeká první dostih lysolabského odpoledne. Jedná se o rovinu čtvrté kategorie na 1300m. I v jeho sedle bude zkušený Václav Janáček, stejně jako v sedle tříletého Aenease. Nadějný hřebec bude na startu poprvé v životě a zúčastní se třetího dostihu na 1700m, třetí kategorie. Aeneas je potomkem hřebce Galilea z matky Bonheur a je hlášený také do Českého derby.
Pokud si tedy budete chtít zpříjemnit velikonoční odpoledne, určitě přijďte do nádherného rodinného prostředí dostihového areálu v Lysé nad Labem a společně s námi si užijte dostihový den se skvěle obsazenými dostihy. Bude pro vás připraveno také občerstvení a zábava pro ty nejmenší.
Těšíme se na vás v pondělí 17.4.2017 a pevně věříme, že si dostihový den užijete!

Lysá nad Labem